צור קשר

054-705-27-37 (צור קשר)

עיצוב מטבח מודרני. איך לבחור?

איזה עיצוב לבחור למטבח החדש שלך? במאמר זה תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים לדעת: עקרונות ליבה, צבעים דומיננטיים, חדשנות והשראה.

סגנון מטבח מודרני

כמעט כל מי שרוכש מטבח חדש בישראל בוחר שני סגנונות עיקריים שיוצעו על ידי חברות התקנת מטבחים: סגנון כפרי ומטבח מודרני. מטבחים בסגנון ישן עדיין נפוצים מאוד בישראל וזה מתבטא בעיקר בתפיסה הכללית – מטבח קלאסי לבן. מה מאפיין מטבחים מודרניים וסגנון מודרני בכלל כיום?

קווים ישרים ונקיים היו אחד מעקרונות הסגנון המודרני מאז הקמתו. מרקמים כבדים, אלמנטים צבעוניים וקישוטים מעוטרים הם נחלת העבר. הכיוון הכללי של הסגנון המודרני הוא קווים ישרים וחסכוניים, ללא שום פרטים נוספים.

נוחות מודרנית. ריהוט מודולרי או מכשירים חכמים המאפשרים שליטה מרחוק במערכות שונות משתלבים בצורה מושלמת עם סגנון מודרני ושומרים על הבית נקי ואלגנטי, כאשר כל הציוד מורכב ומותאם בהתאם לצרכים האישיים.

מינימליזם – תכנון חלל בסגנון מודרני ללא פרטים מיותרים. זה דורש תכנון המרחב מבעוד מועד כדי לשמור על מראה המטבח נקי וממוקד, ללא אלמנטים מיותרים.

דחיית אלמנטים טעונים היא המשך ישיר לעקרונות הקודמים. במרחב של היום תצטרכו למצוא פתרונות אחסון יצירתיים לאובייקטים שצברתם לאורך השנים. ספרים, מזכרות, תצלומים ומסמכים יצטרכו להיות סגורים בארונות כדי להיות פחות גלויים.

אור ותאורה – סגנון מודרני אוהב הרבה אור. בהתאם, במטבח בסגנון זה יהיו חלונות גדולים שיחדירו אור טבעי רב לחדר. אביזרי התאורה צריכים להיות אלגנטיים ומינימליסטיים.

מה שמאפיין מטבחים מודרניים

מטבח מינימליסטי – מינימליזם בא לידי ביטוי במטבח במראה נקי ומלוטש. במטבחים מודרניים, כל חלק נבחר בקפידה. יש להקצות את רובם למכשירים חשמליים וכלים. יהיו מגוון פריטי נוי, אך רק כאלה המתאימים לסגנון הכללי המדויק. במטבחים כאלה, אין להשתמש בצבעים רבים, כיוון הצבע יהיה מונוכרום. מצד שני, מטבח כפרי, למשל, יהיה מלא בפרטים וקווים מעוגלים ורכים יותר.

קווים ישרים ונקיים. בעיצוב מטבחים מודרניים, אלמנטים ממתכת יבואו לידי ביטוי שוב ושוב, למשל בידיות מתכת מאורכות, או לפעמים הם יבואו לידי ביטוי על ידי ביטול ידיות לשמירה על מראה נקי ומושתק. בעת תכנון מטבחים קטנים, מעצבים רבים בוחרים במטבח מודרני מכיוון שהצבע הלבן, הקו הנקי וללא מתח יוצרים אשליה של יותר מקום. תוכלו לשלב את הסגנון עם זכוכית ומראות כדי ליצור אשליה של מטבח גדול יותר.

סירוב לטעון. האם המדפים עמוסים? צמחים ירוקים? גופי תאורה מאסיביים? תלויים סירים ומחבתות? כולם שייכים למטבח כפרי יותר או למטבח פרובאנס וכו '. במטבח מודרני לכל חלק יש מקום מיוחד, בדרך כלל סגור, עם אלמנטים דקורטיביים מינימליים שיתאימו לסגנון העיצוב הנבחר.

צבעים המתאימים למטבחים מודרניים. מטבחים מודרניים הם מונוכרום. מלבד לבן, לבן ולבן, צבעים אחרים שתמצאו הם אפור, שחור (עבור הנועזים יותר) ושמנת.

גם החומרים המשמשים במטבחים מודרניים חייבים להתאים לתפיסה הכוללת. מראה עץ, למשל, מוסיפה תחושה חמימה וביתית לרוב המטבחים המודרניים (אם כי יש כיום מגמה לערבב סגנונות וחלקם להתאים עץ במטבחים מודרניים, אם כי יש לעשות זאת בחוכמה). טקסטיל על צורותיו השונות יבוא לידי ביטוי פחות בעיצוב מטבחים כאלה. ניתן לומר את אותו הדבר לגבי צמחייה, ויש הרבה גופי גבס נמוכים ונפולים המשתלבים באופן מושלם בעקרונות הבסיס של הסגנון – מינימליזם וקווים ישרים, והשיש הנבחר יהיה מונוכרומטי ככל האפשר.

טיפים למי ש"מרענן "מטבחים ישנים עם טוויסט מודרני

ארונות וחזיתות. ניתן לצבוע ארונות עץ ישנים וחומים ולהחליף את הידיות. התהליך לוקח רק כמה ימים, ובסופו של דבר יש לך מטבח מודרני ועכשווי.

קליפת גבס. ניתן לרענן קירות או תקרות פגומים או צבעים מיושנים לא רק בציור אלא גם בטיח. בכל הנוגע לתקרה ניתן לשלב גם תאורה נסתרת.

אם נמאס לכם מסגנון הריצוף המיושן שלכם, יש פיתרון זול יותר מהסרת רצפות קיימות – הדבקת הריצוף החדש על הקיים. לשם כך יש לוודא שאין בעיות רטיבות וכי הרצפות הקיימות אינן שבורות או מכופפות. כמו כן, אם תחליף את הריצוף בשיטה זו רק במטבח, יהיו הבדלי גובה בין החדרים.

החלפת תאורה. גופי תאורה ישנים ומסיביים יכולים להשפיע על מראה החלל כולו. פיתרון אפשרי לעיצוב מטבחים ועדכון המראה הוא החלפת גופי התאורה בסגנון מודרני ובגוף מודרני.